• سخنرانی امیرحسین داوودیان در رویداد تکانه اسفند 95

روز نخست تکانه کارآفرینی و کسب و کار چهارشنبه 11 اسفند ماه 1395 در تالار ابن سینای دانشگاه تهران برگزار شد.

امیرحسین داوودیان، فارغ التحصیل دکتری بازاریابی دانشگاه تهران است که از سوابق شغلی او می توان به تدریس در دانشگاه، مدیرگروه برنامه‌ریزی مرکز تحقیقات بانک ملت، مدیر کل استراتژی بانک ملت اشاره کرد. داوودیان مشاور تحول در نظام بانکی برای شماری از بانک های خصوصی کشور است که در زمینه توسعه استراتژی با شماری از بانک های خصوصی و دولتی کشور نیز همکاری می کند.

او در تکانه کارآفرینی و کسب و کار، در مورد نارضایتی مردم از سازمان‌های مختلف صحبت کرد و گفت: «اگر هدف سازمان رضایت ما به عنوان مشتری است و ما اکنون از سازمان ناراضی هستیم، چگونه است که سازمان سر جایش است و منحل نشده است!؟ چرا سازمان خود را تغییر نمی دهد؟ می خواهم در مورد تغییر کردن صحبت کنم. اما نه در زندگی شخصی، بلکه در سازمان ها، به خصوص سازمان های بزرگ... زیرا سازمان های بزرگ نسبت به سازمان های کوچک اثر بیشتری روی زندگی مردم دارند. بسیاری از سخنرانان بزرگ هم همواره در مورد تغییر صحبت می کنند اما اتفاق خاصی رخ نمی دهد. دلیل این موضوع این است که تغییر از نگاه مدیران سازمان ها با شما به عنوان مخاطب (مشتری) تفاوت دارد و تغییر الزاماً چیزی نیست که شما انتظارش را دارید.»

داوودیان ادامه داد: «وقتی وارد یک سازمان می شویم و می خواهیم تغییری ایجاد کنیم، باید دقت کنیم آرمان ما با آرمان سازمان یکی هست؟ تغییر مد نظر ما در راستای رسیدن به آرمان سازمان قرار دارد؟ در اینجا متوجه می شویم سازمان ها بعضا شفافیت زیادی ندارند و اصلا به درستی آرمان هایشان مشخص نیست. خیلی از آنها «هستند که باشند» و بودن برای آنها بیش از ارزش آفرینی اهمیت دارد. اما به نظر من باید به آرمان افرادِ داخل سازمان نیز اهمیت زیادی قائل شد. باید در مورد آرمان ها و اندیشه های خود صحبت کنیم؛ زیرا آدم ها نیز به سازمان شکل می دهند و در آن تغییر ایجاد می کنند. برای ایجاد تغییر باید ایده ها و آرمان های خود را بیان کنیم و در معرض مواجهه قرار دهیم.»

وی سپس راه حل هایی برای ایجاد تغییر در سازمان‌های کوچک و بزرگ ارائه داد و روش‌های نوین و موثری را در این باره برای مخاطبان ارائه نمود.

 

در صورتی که علاقمند هستید سخنرانی‌های تکانه را از نزدیک ببینید، سوالات خود را از سخنرانان بپرسید و با دیگران گفتگو، ارتباط و تبادل نظر داشته باشید، در رویداد تکانه شرکت کنید:

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل و شماره همراه خود را وارد کنید.