• سخنرانی رحیم فرضی‌پور در رویداد تکانه اسفند 95

روز دوم تکانه کارآفرینی و کسب و کار پنجشنبه 12 اسفند ماه 1395 در تالار ابن سینای دانشگاه تهران برگزار شد.

رحیم فرضی پور یکی از سخنرانان این رویداد بود. او دانش آموخته دکتری مدیریت است و اکنون رئیس موسسه آموزش عالی بهار می باشد. وی بنیانگذار دوره های حرفه ای MBA&DBA در ایران بوده که مسئولیت های زیادی داشته است مانند: مدیرعامل هلدینگ مشاوره و سرمایه گذاری اینسپشن، عضو هیئت مدیره و سهامدار چند شرکت سرمایه گذاری، مدیر انتشارات توفیق دانش، مدرس دروس سازماندهی و ساختار، تغییر و تحول، کارآفرینی و مدل ذهنی

فرضی پور در این رویداد هم در مورد مدل ذهنی کارآفرینان صحبت کرد. او ابتدا چند سوال برای مخاطبان مطرح کرد:

 

  • چرا در یک زمان، در یک مکان و در یک صنعت که همه شرایط یکسان است، دو مدیر تصمیم های متفاوت می گیرند؟
  • چرا دو نفر در کورس استراتژی شرکت می کنند، MBA میخوانند ولی هر دو نفر به طور یکسانی موفق نمی شوند؟
  • چه چیزی به جز دانش و دیتا روی موفقیت افراد تأثیر می گذارد؟

او اینگونه ادامه داد: «مهم ترین عامل تصمیمات درست است. تصمیمی در راستای اهداف سازمان خود. همه فکر می کنند تصمیم درست می گیرند اما زمانی متوجه می شوند تصمیم درست بوده یا خیر که کار به انتها رسیده باشد.»

فرضی پور توضیح داد که این امر به مدل ذهنی کارآفرینان بستگی دارد. اینکه چطور به دنیا نگاه می کنیم در تصمیم گیری ما اثر دارد. ما بسیاری اوقات رفتارهای مدیران را تکرار می کنیم، اما تقلید رفتارها به هیچ عنوان کافی نیست؛ باید به مدل ذهنی کارآفرینان واقف شویم. او در ادامه ساختار ذهنی هر فرد را برای تصمیم گیری و تشریح کرد و گفت مدل ذهنی از آن جهت اهمیت دارد که بر شناخت و تصمیم گیری های ما اثر می گذارد. توانایی های ذهنی مانند IQ به هچ عنوان تعیین کننده کارآفرین شدن فرد نیست. اگر فردی باهوش باشد قطعا کارآفرین بهتریست ولی عکس این رابطه درست نیست؛ لذا هوش الزاماً به معنی کارآفرینی نیست. سپس 12 ویژگی کارآفرینان موفق را به مخاطبان معرفی نمود و در مورد هر ویژگی توضیحاتی را ارائه داد.

 

در صورتی که علاقمند هستید سخنرانی‌های تکانه را از نزدیک ببینید، سوالات خود را از سخنرانان بپرسید و با دیگران گفتگو، ارتباط و تبادل نظر داشته باشید، در رویداد تکانه شرکت کنید:

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل و شماره همراه خود را وارد کنید.