• سخنرانی مژگان قهاری در رویداد تکانه اسفند 95

روز نخست تکانه ویژه جمعه 13 اسفند ماه 1395 در تالار ابن سینای دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر مژگان قهاری یکی از سخنرانان تکانه ویژه بود که با صندلی چرخ دار روی صحنه حاضر شد و در میان تشویق مخاطبان سخنرانی خود را آغار کرد. وی روایتی کوتاه از زندگی خود و در واقع داستان خود را برای مخاطبان شرح داد تا به هدف اصلی سخنرانی خود برسد.

قهاری گفت: «41 ساله هستم، سال 73 وارد دانشکده علوم پزشکی شدم، سال 74 ازدواج کردم، سال های 79 و 81 صاحب فرزند شدم. سال 81 به عنوان پزشک عمومی از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و نزدیک به سه سال کار کردم.» او سپس ماجرای بیماری‌اش را برای مخاطبان توضیح داد:

 

«سال دوم دستیاری بودم که احساس کردم هنگام کارهایم نمی توانم تعادل خود را حفظ کنم، در نیمه چپ بدن احساس ضعف دارم و دچار خستگی مفرط شده ام. دو تا سه ماه شرایط ادامه پیدا کرد ولی اوایل پاییز 87 دچار حمله شدید به صورت سرگیجه و تهوع شدم. از دوستانم خواستم مرا معاینه کنند و MRI بگیرند. بسیار نگران بودم و از همسرم خواستم بیاید و در کنارم باشد. او پزشک نبود و فکر میکرد این علایم بیماری خاصی نیست و ممکن است به خودت تلقین کرده باشی. از چهارشنبه که گزارش MRI را دیدم و تشخیص دادم که دچار MS هستم

سخنرانی مژگان قهاری به قدری تأثیرگذار بود که تمام سالن به صحبت های او با دقت گوش می کردند. قهاری ادامه داد: «از لحاظ روحی بسیار دچار مشکل شدم و فقط فکر می کردم. تشخیص بیماری در آن مرحله برایم مانند یک صاعقه بود. احساس می کردم هیچ امیدی به زندگی ندارم و تمام آرزوهایم نابود شده است...» وی سپس توضیح داد در ادامه چه کرده و چطور با بیماری کنار آمده است. از وظیفه خود به عنوان پزشکی که دچار یک بیماری خاص شده است، چه همکاری هایی با انجمن بیماران MS داشته و اکنون در چه شرایطی فعالیت می کند.

 

در صورتی که علاقمند هستید سخنرانی‌های تکانه را از نزدیک ببینید، سوالات خود را از سخنرانان بپرسید و با دیگران گفتگو، ارتباط و تبادل نظر داشته باشید، در رویداد تکانه شرکت کنید:

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل و شماره همراه خود را وارد کنید.